برند (Brand) – این کلمه ، پدیده ای است که باعث شده است تا رفتار خریداران هنگامی که همه در جستجوی چیزهای مناسب در فروشگاه ها هستند ، متحول شود. آنها از آنچه در شکل گیری پدیده ای موثر است ، آگاه هستند. برندینگ مانند یک آهنربای قوی عمل می کند و خریداران را به سمت خرید می کشاند.

 

شرکت ها در همان زمان برای ایجاد هویت فردی خود در فضای آشفته بازار تلاش می کنند. برای درک اینکه واقعاً ، چه کارهایی باید انجام شود ، همراه با مهمترین بخشهای فرآیند برندینگ یعنی “زمان” و “چگونگی” ، به طور همیشگی فکر می کنیم بسیار ضروری است . ما از اصول اولیه برندینگ شروع می کنیم . یعنی چگونه همه چیز شروع شده است و واقعاً منظور چیست و قصد انجام از آن چه می باشد .

 

بنابراین چگونه این مفهوم برندینگ متولد شد که امروز بر سرنوشت یک محصول جدید یا خدمات در بازار حاکم است؟ ، کلمه برند از واژه انگلیسی قدیمی گرفته شده است که به معنی “داغ کردن یا سوزاندن” است.

 

در ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد ، از میله های فلزی داغ برای ایجاد نشانه روی دام استفاده شد تا صاحبان آنها بتوانند آنها را شناسایی کنند و از این طریق می توان از سرقت نیز جلوگیری کرد. با درنظر گرفتن این امر ، به منظور تمایز کالاهای خود در فضای آشفته بازار ، تولید کنندگان شروع به برندسازی کالاهای خود کرده و از آن زمان به بعد کل روند پیشرفت زیادی داشته است. با این وجود هیچ اسمی رسمی یا فرایند مشخصی برای آن وجود ندارد تا اینکه اخیراً انجمن بازاریابی آمریکا در سال ۱۹۶۰ با تعریف رسمی از کل مراحل به تعریف زیر رسید :

 

 “برند” نام ، اصطلاح ، علامت ، نماد یا طرح یا ترکیبی از آنها است که برای شناسایی کالاها و خدمات یک فروشنده یا گروه فروشندگان و تمایز آنها از کالاهای فروشندگان دیگر ” انجام شده است.

 

بنابراین برندسازی را می توان فرآیندی دانست که به یک مدیر برند کمک می کند تا یک هویت مثبت از محصول مورد نظر را در ذهن مخاطب مورد نظر ایجاد کند. استراتژی برند باید با هر فعالیتی که در جهت ایجاد آگاهی بیشتر در مورد برند انجام شود ، بهم پیوسته و کاملاً هماهنگ شود.

 

“گوگل” می تواند به عنوان نمونه ای شگفت انگیز در زمینه کنونی مورد استفاده قرار گیرد ، زیرا شهروندان ، هر زمان که می خواهند یک یا دو مورد را جستجو کنند ، فقط آن را google می کنند و google اکنون به مترادف جستجو تبدیل شده است و درباره استراتژی های برند هوشمندانه چیزهای زیادی می گوید:

 

در ماوراء آن نظم و انضباط برندینگ بسیار جوان است و هنوز در حال تحول است. اما مدیر برند باید با تصویری که می خواهد نام تجاری خود را در ذهن مصرف کننده ایجاد کند ، کاملاً واضح و روشن باشد . استراتژی های وی باید روی این موضوع متمرکز شود که برند وی چه مزایایی ایجاد می کند. این کار باید در قلب و ذهن مشتریان ایجاد شود زیرا این مجموعه از تجربیات و برداشت های آنهاست. از این گذشته ، برند همان چیزی است که در ذهن مصرف کننده باقی می ماند ، دقیقاً مثل یک حافظه که در آن محصول یا یک سرویس برای یادآوری در زمان نیاز به ذهن خریدار خطور نماید.

 

 

 

برندینگ چیست؟

برندینگ فرآیندی است که به شما کمک می کند تا در مورد همه جوانب برند خود شفاف سازی کنید و به یک توافق برسید. شما ممکن است صاحب لوگوی خود باشید ، اما شما مالک برند خود نباشید – مشتریان مالک برند شما هستند. به همین دلیل مهم است که برند خود را به وضوح درک می کنید. از این طریق می توانید آن پیام را به مشتریان خود بهتر انتقال دهید.

برندسازی راهی را برای برقراری ارتباط ، مخاطبان خارجی و کارکنان درون سازمانی شکل می دهد. این به ذینفعان اصلی کمک می کند تا درک بهتری از مواردی زیر داشته باشید :

 

• مزایای برند

• آنچه به مشتریان خود وعده می دهید

• هدف سازمان شما

 

برندسازی مجموعه قوی از پیامهای اصلی را برای شما فراهم می کند تا به عنوان پایه ای از پیام های شما استفاده شود. همچنین صدا و هویت بصری را که استفاده خواهید کرد ، در اختیار شما قرار می دهد.

 

 

 

چرا به برندینگ نیاز دارید

 

  برندسازی موثر می تواند به تجارت شما کمک کند تا از رقبا در بازارهای رقابتی متمایز شوید. معمولاً مشتریان انتظار دارند مبلغی را برای یک برند بپردازند تا محصولات بدون برند .

 

  شما می توانید برند خود را در طیف وسیعی از محصولات یا خدمات دیگر اعمال کنید. این امر به مصرف کنندگان این امکان را می دهد تا هر محصول را در محدوده کسب و کارتان با مجموعه ای از ارزشهای پیوسته مرتبط کنند.

 

  همچنین ، اگر می خواهید دامنه محصول خود را گسترش دهید ، درک مصرف کنندگان از پیشنهاد جدید توسط برند موجود شما بهبود می یابد. با استفاده مداوم از ویژگی های برندتان ، تجارت شما می تواند بدون تغییر در هویت اصلی برند شما وارد بخش های جدید بازار شود.

 

  از آنجا که برندسازی یکی از راه های افزایش شناخت عمومی تجارت یا کالای شما است ، می تواند در تعامل با مشتریان و ایجاد ارتباط به شما کمک کند.

 

 

 

عناصر و اجزای اصلی برندینگ

 

  معمولاً مشتریان انتظار دارند مبلغی را برای یک مارک تجاری بپردازند تا محصولات بدون مارک. با استفاده مداوم از ویژگی های نام تجاری شما ، تجارت تان می تواند بدون تغییر در هویت اصلی برند شما وارد بخش های جدید بازار شود.

 

 

چهار عنصر اصلی در یک پروژه برندینگ موفق وجود دارد:

 

ایده بزرگ

 

ایده بزرگ نقطه شروع هر پروژه برندینگ است. این خلاصه ای از شخصیت شما و یا شخصیت محصول شما است و چه چیزی باعث تفاوت آن می شود. شما باید از خود بپرسید: • ما چه پیشنهادی داریم؟

• چه چیزی ما را متفاوت می کند؟

• چگونه می توان تجارت خود را متمایز کرد؟

• مصرف کنندگان ما چه می خواهند یا چه نیازهایی نیاز دارند؟

• چه شکافی در بازار وجود دارد؟  

 

 

 

چشم انداز

 

   دید شرکت شما این است که کسب و کار شما به کجا می رود ، یا اینکه قرار است چه مسیری را طی کنید . بنابراین می توانید سفر خود را برنامه ریزی کنید. چشم انداز شما ممکن است در مقیاس بزرگ – مانند تغییر تأکید تجارت شما از یک منطقه اصلی به منطقه دیگر – ساده باشد ، مانند ارائه محصول موجود به روشی کاملاً جدید.

 

 

 

ارزش ها

 

ارزش ها آنچه را که به عنوان یک تجارت به آن اعتقاد دارید خلاصه می کنند و مشخص می کنند که تجارت شما به چه معنی است. بسیار مهم است که هر میزان ارزشی که به تصویر می کشید در نحوه عملکرد کسب و کار واقعی و مشهود باشد.

 

 

 

شخصیت

 
شخصیت برند شما مربوط به چگونگی دستیابی به شغل یا کالای شما است ، بنابراین این خصوصیات شخصیتی باید متناسب با نوع محصول یا خدمات شما باشد. شما می توانید شخصیت شرکت خود را از طریق موارد زیر شکل دهید :

 

• طراحی گرافیک
• صدا و زبانی که استفاده می کنید
• گفتگوی شما با مشتریان و اینکه چگونه می توانند ایده ها را درگیر کرده و تعامل ایجاد کند
• خدمات مشتری و نحوه آموزش کارکنان برای برقراری ارتباط با مشتریان اگر می خواهید دامنه محصول خود را گسترش دهید ، درک مصرف کنندگان از پیشنهاد جدید توسط برند موجود شما بهبود می یابد.

 

 

تکنیک های مدیریت برند

 

  هنگامی که برند خود را مشخص کردید ، باید تصمیم بگیرید که چگونه پیام خود را فراگیر نمایید. شما می توانید این کار را از طریق تبلیغات ، رویدادها و آموزش کارمندان انجام دهید. با این حال ، تکنیک های مدیریت برند می توانند شامل موارد زیر باشد :

 

 

 

داستان گویی

 

  داستانی از کسب و کار خود را از طریق هویت سازمانی ، بسته بندی ، ست اداری ، مواد بازاریابی و غیره بازگو کنید. یک روش ایجاد شده در برندسازی یک تجارت ، این است که داستان خود را از طریق عناصر ارتباطی مانند هویت شرکت ، بسته بندی ، ست اداری ، مواد بازاریابی و غیره بازگو کنید. این می تواند یک تکنیک کاملاً بی صدا باشد ، اما تصویری از پیشرفت شرکت و محصولات آن را ترسیم می کند.

 

 

 
اعتبار

 

  ادعاهای برند شما باید معتبر و متناسب با ارزش های شما باشد. اعتبار پیشنهاد برند شما نیز باید محکم و استوار باشد. به عنوان مثال ، یک شرکت زهکشی یورکشایر به نام Naylor مجموعه ای از گلدان های گل تضمین شده با طول عمر بالا را راه اندازی کرد ، اما نام تجاری Naylor برای عرضه این محدوده نامناسب بود ، زیرا خیلی مستقیم با طرف زهکشی تجارت در ارتباط بود. بنابراین این شرکت با داشتن صدای خود ، شخصیت و هویت بصری خاص ، برند جدیدی به نام Yorkshire Flowerpots را راه اندازی کرد تا بتواند محصولاتی را با اعتبار بیشتر به فروش برساند.

 

 

تمایز

 

ارائه نقطه تمایز از رقبا.

 

بسیاری از برندهای تجاری در مورد تعریف و ارائه نقطه تمایز در بخشی که در آن فعالیت می کنند، می اندیشند. این تمایز در برندینگ را بدست آورید و سازمان خود را در برابر رقبا کاملاً برجسته نشان دهید.

 

شرکت ساختمانی هیلتی (Hilti) نمونه ای از تمایز در یک بخش را ارائه می دهد. هیلتی در حالی که اکثر شرکتهای ساختمانی از تصاویر فنی ساختمانها و محصولات در ارتباطات خود استفاده می کنند ، با تأکید بر روابط خود با افراد درگیر در ساخت و ساز ، عکسهای سیاه و سفید کارگران با استفاده از ابزارهای هیلتی را نشان داد که در رنگ قرمز شرکت ذکر شده است.

 

 

تعامل با مشتریان

 

اگر به دلایل مثبت از بازار دور هستید اما صدا و ارتباطات شما معتبر باشد ، مشتریان به آنچه شما پیشنهاد می دهید نگاه می کنند.

 

  هنگامی که Orange در سال ۱۹۹۴ در بازار تلفن همراه راه اندازی شد ، هویت ، زبان و پیشنهاد آن با رقبایش بسیار متمایز بود. این برند یک چشم انداز خوش بینانه از آینده را مبتنی بر فناوری ارائه می داد ، اما از منظر انسانی و نه از نظر فنی. آرم و نام آن انتزاعی بود ، و در مقابل BT Cellnet ، T-Mobile و Vodafone قرار گرفت و خدمات آن در بسته های طرح گفتگوی ساده سازماندهی شد.

 

  بیش از یک دهه است که این رویکرد کمابیش بدون تغییر مانده است. به عنوان مثال ، کمپین Orange در سال ۲۰۰۸ حول شعار “من به خاطر همه هستم” بود. در این آگهی ها مجموعه ای از افراد (از جمله کارآفرینان ، هنرمندان و نویسندگان شناخته شده) لیست شده اند که افرادی را نشان می دهند که بیشترین تأثیر را در روند زندگی خود داشته اند.

 

  Orange با در نظر گرفتن احساس فردگرایی و تمرکز بر ارزش تعامل و ارتباطات انسانی به جای برنامه های قیمت رقابتی یا جدیدترین فناوری ، می توانند مزایای خدمات خود را بدون نیاز به ذکر تلفنهای همراه برانگیزند.

 

 

 
تمرکز بر سبد محصولات خود

 

  تمرکز خود را بر روی تعداد کمتری از محصولات یا خدمات اصلی تغییر دهید ، ممکن است پیشنهاد شما برای درک مصرف کنندگان راحت تر کند.

 

  اگر تعداد محصولات و خدمات مختلفی دارید ، این ممکن است کمک کند تا چگونگی ساده سازی یا سازماندهی آنها را در نظر بگیرید .  این کار باعث می گردد پیشنهاد شما برای مصرف کنندگان راحت تر درک شود. بعضی اوقات ، منطق ساختارهای داخلی شرکت می تواند چگونگی سازماندهی یک محصول را نشان دهد ، اما این لزوما برای مشتری خارجی معنا ندارد. بنابراین در مورد بهترین راه برای ارائه کارهایی که انجام می دهید ، با دقت فکر کنید ، حتی اگر این به معنای تنظیم چیزهای متفاوت با سازمان داخلی شما باشد.

 

 

 

برند های چندگانه و بسط برند

 

  اگر شرکت شما در بیش از یک بخش فعالیت دارد ، باید چگونگی ارائه کالاها و خدمات در هر منطقه را در نظر بگیرید. شما می توانید برای مناطقی که در آن فعالیت می کنید ، یک هویت خاص برند را به سایر محصولات یا خدمات اعمال کنید – به این کار “بسط برند” گفته می شود.

 

 
یکی از رویکردها ، همانطور که توسط Virgin ، EasyGroup و Tesco نشان داده شده است ، داشتن یک برند تجاری واحد است که برای برندهای های فرعی برای مناطقی که در آن فعالیت می کنید تصمیم گیری می شود.

 

  در مورد بسط برند برخی نارسایی های قابل توجه و پراهمیت رخ داده است. یک سرکه تمیز کننده طبیعی که توسط Heinz راه اندازی شد ، به عنوان یک محصول بمباران شد زیرا مردم هاینز را با غذا و نه تمیز کننده می شناختند. هارلی دیویدسون  دامنه خود را گسترش داد و عطر خود را معرفی کرد ؛ اما شکست خورد . این شکست بخاطر اینکه مغایر با ارزش های برند هارلی دیویدسون شامل مردانگی و قدرت بود ، و لذا ناکام ماند.

 

 

 

برند های تأیید شده

 

  شما می توانید یک برند جدید را به تنهایی ایجاد کنید اما از برند “مادر” شرکت اصلی خود برای تأیید برند جدید استفاده کنید. یک نمونه می تواند پلی استیشن ، یک برند قدرتمند به خودی خود باشد اما به عنوان سونی پلی استیشن تأیید شده است تا بتواند در شهرت سونی تاثیرگذار باشد.

 

 

 

تجدید نیرو در برند

 

  تازه نگه داشتن ارتباطات خود ضروری است.

 

  در هر بخش و صنعتی که کار می کنید ، تازه نگه داشتن ارتباطات ضروری است. استفاده از طراحان برای کمک به ارزیابی مجدد طرح ها ، زبان یا هویت شما در هر چند سال ، باید به عنوان یک سرمایه گذاری مداوم در شرکت شما باشد نه یک هزینه اضافی .

 

  همه شرکت های موفق ارتباطات خود را به صورت دوره ای بازبینی می کنند ، حتی برترین برندهای دنیا . اما تجدید حیات در برند شما لزوماً به معنای این نیست که باید از ابتدا شروع کنید ، و دوباره به فکر ایده یا چشم انداز بزرگ خود و موارد دیگر باشید .

 

به عنوان مثال ، کوکاکولا ، دائماً در حال مرور همه جوانب برند خود می باشد و آنها را به روز رسانی می کند. در سال ۲۰۰۷ ، آنها به آژانس طراحی Turner Duckworth مأموریت دادند طیف وسیعی از طرح های بسته بندی جدید را تولید کنند که زندگی جدید را در گوشه های هویت بصری هدف قرار دهد. این شامل لوگوی کلاسیک ، بطری نقش برجسته و استفاده از رنگ قرمز و سفید بود. در سال ۲۰۰۹ آنها کمپین جدید “Open Happiness” را راه اندازی کردند .

 

 

 

نامگذاری

 

نام های برند در تنظیم لحن و شخصیت برند شما مهم هستند. شما باید بررسی کنید که نام برند شما قبلاً ثبت نشده باشد و حتما بایتسی نام برند خود را به صورت قانونی ثبت نماید.

  انتخاب یک نام به خودی خود می تواند یک کار دشوار باشد ، اما این کار حتی سخت تر نیز می شود زیرا بسیاری از افراد در حال حاضر مککن است نام انتخابی شما را قبلا انتخاب و ثبت کرده باشند. مطمئناً با دقت بررسی کنید که نامهای مورد نظر شما را برای  شرکت ، محصول یا خدمات ، کسی از قبل استفاده نمی کند.

 

 
در کل ، یک نام در یکی از چند نوع قرار می گیرد که می تواند در کنار طیفی از ویژگی ها قرار بگیرد.

 

 

 

 

 

ویژگی های نامگذاری در برندسازی

 

 
توصیفی

 
نام هایی که به سادگی می گویند شرکت / برند چه کاری انجام می دهد. مثلا: Easyjet – پرواز را آسان می کند  Toys ‘R’ Us – همه چیز درباره اسباب بازی ها است.  AA (انجمن اتومبیل) – مخصوص رانندگان است

 

 

 
یادآور کننده

 

  نام هایی که نشانگر ارتباط با برند هستند اما سعی نمی کنند پیشنهاد را دقیقا توصیف کنند. مثلا: First Direct – اولین بانکی برای ارائه بانکداری تلفنی فوری Inocent – خلوص طبیعی آب میوه

 

 

 
انتزاعی

 
نام هایی که قوانین بخش را می شکنند و از هم متمایز هستند. آنها هیچ اشاره ای روشن به ماهیت تجارت ندارند. مثلا: Google – عجیب ، در دسترس ، مثبت و کنجکاوی را نشان می دهد Aviva – یک اسم اختراع شده از پویایی و حرکت است Toast – نشانگر آشنایی و گرمی است

 

 

 

 
ثبات

 

شما باید تمام خصوصیات و ویژگی های یکسان را در همه زمینه های فعالیت تجاری خود ایجاد کنید.

 

 

 

یک طراح را استخدام کنید

 
می توانید یک طراح را استخدام کنید تا وضعیت فعلی شرکت خود را بررسی کنید و امکانات توسعه آن را کشف کند. برند خود را با مشتریان و کارمندان ارتباط دهید

 

 

 

ارتباط با مشتریان

 

در اجرای فرآیند برندینگ شما باید بدانید چه چیزی مشتریان شما را هدایت می کند و چه چیزی باعث خرید آنها می شود. هنگامی که ارزش های تجاری و نیازهای مشتری را تعریف کردید ، می توانید با برقراری ارتباط مداوم با ارزش های برند خود ، برند تان را بسازید. به یاد داشته باشید که هر تماسی که ممکن است با مشتری بالفعل یا مشتری بالقوه داشته باشید ، برای تقویت ارزش های برند شما ، از جمله آرم ، نام برند و بسته بندی محصول شما ، باید تقویت شود.

 

 

پرسیدن از

 

 • مشتریان موجود درباره آنچه از تجارت با شما دوست دارند

• مشتریان راضی برای بازخورد منظم

• مشتریان بالقوه آنچه آنها به دنبال آن هستند

• مشتریان ناراضی یا مشتریان سابق برای بازخورد به دست آوردن اطلاعات ارزشمند و گاه صادقانه تر درباره چگونگی درک برند شما .

 

 

 

  با کارمندان ارتباط برقرار کنید

 

کارمندان شما می توانند بر آنچه مشتریان و همکاران در مورد تجارت شما فکر می کنند تأثیر بگذارد ، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که آنها برند شما را می فهمند و به آنچه در نظر دارند باور دارند.

 

 
ایجاد سندی مفید است که ارزش های اصلی شرکت و معیارهای مربوط به نحوه عملکرد شما را تعیین کند. این باید خلاصه هدف کسب و کار شما باشد و اینکه چرا فکر می کنید با رقبای خود فرق دارید. شما باید این کار را با کارمندان خود در میان بگذارید تا اطمینان حاصل کنید که همه در راستای اهداف یکسان هستند و مرتباً آن را مرور می کنید.

 

 

برای موارد زیر مفید است :

   
طرح پیشنهادی کارمندان را تنظیم کنید یا برند خود را با کارمندان به طور مرتب در میان بگذارید

  
پیوسته این پیام را تقویت کنید که کارمندان شما مهم هستند و دلیل آن را توضیح دهید

 
مطمئن شوید که آنها می دانند شکستن وعده های تجاری شما به مشتریان – حتی فقط یک بار – می تواند به برند و تجارت شما آسیب برساند.

 

 

بودجه بندی برای برندینگ

 

  برند شما باید بیشتر موارد مربوط به کسب و کار شما را شامل شود ، از ست اداری گرفته تا نحوه ارائه محصول یا خدمات خود به مشتریان ، بنابراین تعریف بودجه می تواند مشکل باشد.

 

  • حوزه های کلیدی که شما می توانید برای آنها بودجه بندی برندینگ در نظر بگیرید عبارتند از:

• نیازهای طراحی مانند آرم ، علائم ، ست اداری تجاری یا بسته بندی محصولات

• تغییر طراحی مکان تجارت شما

• تبلیغات شما

• وقتی که شما باید برای آموزش کارمندان صرف کنید

• منابعی که باید برای کارمندان فراهم کنید تا بتواند آنها را قادر به انجام آنچه را که برند وعده می دهد ، نماید ، به عنوان مثال هزینه خدمات به مشتری

• وب سایت شرکت خود را به روز کنید

 

   اگر بودجه کافی ندارید ، ست اداری ، لوگو ، بسته بندی و تبلیغات را ارزان در نظر بگیرید. با این حال ، این ایده خوبی است که در هنگام تدوین تصویر خود به رشد آینده خود فکر کنید ، زیرا تغییر آن بعدا می تواند پرهزینه باشد. همچنین ممکن است متوجه شوید که مشتریان و کارمندان قبلاً ارتباطی با برند شما برقرار کرده اند که می تواند تغییر بعدی را سخت تر کند.

 

 

چرا برندینگ در بازاریابی مهم است ؟

دهه های پیش ، برندینگ به عنوان نام ، شعار ، نشانه ، سمبل یا طراحی ، یا ترکیبی از این عناصر که شرکت ، محصول یا خدمت را نسب به دیگران متمایز می سازد ، تعریف می شد. امروزه برندسازی پیچیده تر و رویدادی مهم تری شده است.

 

  برندینگ نه تنها در دستیابی به بازار هدف بلکه در غلبه بر رقبا نیز اهمیت دارد. این فرآیند آینده نگری در ارتباط با راه حل هایی برای برطرف کردن نیازها مورد توجه است . به عبارت دیگر ، برندینگ حلال مشکلات است .

 

  یک برند خوب :

  1.پیامی واضح ارائه می دهد .

2.تاییدی بر اعتبار برند در مکان بازار

3.ارتباط احساسی مخاطب هدف با کالا یا خدمات

4.انگیزه ای برای ترغیب به خرید خریدار

5.ایجاد وفاداری کاربر

 

 

برندینگ بهتر به معنای بازاریابی بهتر است

 

  به عنوان یک نقش کلی ، محصولات محدود به چرخه عمر هستند ؛ اما برند ها – در صورت مدیریت خوب برند – پایدارتر هستند . اگر در قلب کسب و کار فرآیند برندینگ به خوبی اجرا گردد ، بازاریابی آسانتر انجام می شود. خطوط راهنمای برندسازی ، به همراه با تحقیقات و تحلیل بازاریابی مداوم ، به تعیین بهترین راه بازاریابی محصولات و ایجاد مزیت تاکتیکی در بازار کمک می کند. آیا تمرکز شما بر بازاریابی سنتی مانند رادیو و بیلبورد ، یا نهایتاً بازاریابی ویدئویی از طریق یوتیوب و اسنپ چت است ؟ بازاریابی می تواند ترکیب و انطباق تاکتیک ها باشد ، اما بایستی در انتخاب این تاکتیک ها دقت کنید .

 

 

 

توانمندسازی تجارت با برندینگ

 

باید به یاد داشته باشید برندسازی فقط یک عمل نیست. بنابراین اگر چه ممکن است دلهره آور به نظر برسد – با در نظر گرفتن کلیه برنامه ریزی ها ، دارایی ها و پرسنل ، برندینگ روند خرید را فراموش نشدنی می نماید . همین امر می تواند منجر به توانمندسازی تجارت شود. شما به جای آنکه منتظر باشید که سایرین داستان برند شما را تعریف کنند، برند شما در مورد تجارت تان صحبت می کند. اگر در روند کار پیچیده برندینگ سر در گم شدید ، بایستی یک مدیر برند حرفه ای استخدام نمایید.

 

 

 
تصورات غلط رایج در مورد برندینگ 

  

ترکیب کردن بازاریابی و برندینگ تنها یکی از رایج ترین تصورهای غلط در مورد برندسازی است که با آن روبرو خواهید شد. بسیاری از مشاغل و بازاریابان که وظایف برندسازی را انجام می دهند نیز تصورات غلط زیر را دارند :

 

 

تصور غلط شماره ۱: برندینگ ، بازاریابی / تبلیغات / تبلیغات / یا هر چیز دیگری است.

 

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، این یک تصور غلط است زیرا برندسازی عمیق تر از بازاریابی است. بازاریابی ، تبلیغات و سایر فعالیتهای تبلیغاتی فقط به شخصیت و پیام برند شما ارتباط می دهند. برند شما از شخصیت ، صدا و پیام شما تشکیل شده است. برندسازی فرایند ایجاد این ویژگی ها است.

 

 

 
تصور غلط شماره ۲: شما اختیار و قدرت نهایی را در مورد برند خود دارید.

 

این یک تصور غلط بسیار رایج است ، به خصوص در میان صاحبان مشاغلی که برای اولین بار برندینگ را اجرا می کنند. واقعیت این است که شما فرآیند برندینگ را تنظیم می کنید و دستورالعمل هایی را که دنبال کرده و مدیریت می کنید .همانطور که برند شما کار می کند ، تنظیم می کنید ، این به طور خودکار شما را به عنوان قدرت نهایی برند تبدیل نمی کند.

 

  مشتریان شما کسانی هستند که در نهایت برند شما را تعریف می کنند. درک آنها از برند شما همان چیزی است که با افرادی که تحت تأثیر آنها قرار می گیرند مرتبط است. به همین دلیل بسیار مهم است که مولفه های برند خود را باید با دقت انتخاب کنید؛ در غیر این صورت ، ممکن است وقتی شما مشتریان مکرر را نمی بینید ، از برند شما به اشتباه استفاده شود – یا از آن بدتر ، ممکن است شکست بخورد.

 

 

تصور غلط شماره ۳ : فرمول موفقیت در هنگام برندسازی وجود دارد.

 

فقط به این دلیل که همه چیز در بازاریابی آنلاین قابل اندازه گیری است به این معنا نیست که همه چیز فرمول دارد. هیچ دو شرکتی یکسان نیستند. در حالی که یک روند مشابه برای توسعه یک برند ممکن است برای بعضی کسب و کارها کارآیی داشته باشد ممکن است در برخی کسب و کارها هیچ اثربخشی نداشته باشد.

حقیقت این است که هیچ فرمولی در برندینگ وجود ندارد – برندسازی یک تجربه سفارشی است و همیشه خواهد بود. خبر خوب این است که می توانید موفقیت برند خود را به راحتی اندازه گیری کنید. آنچه در این مورد باید به آن توجه کنید رفتار و علایق مخاطب هدف شماست.

 

آیا نیاز به مشاوره در زمینه کسب و کار خود دارید؟

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید!

 

ما راه حل را می دانیم ، در غیر اینصورت آنرا می یابیم.           .We know the solution, Otherwise We will find it

ارتباط با ما

درباره ما

علیرغم وجود فرصت های گوناگون برای ادامه این مسیر در خارج ازکشور، دغدغه اداره کسب و کارها به شیوه کاملا سنتی در کشور عزیزمان من را بر آن داشت که قدم به عرصه مشاوره کسب و کار گذاشته تا بتوانم به نوبه خود گام هایی را هر چند کوچک در نزدیک تر کردن شیوه مدیریت کسب و کارهای کشورمان به سمت استانداردهای روز دنیا بردارم.