برندسازی مهم است زیرا : به شما کمک می‌کند از رقابت خارج شوید . مهم نیست که چه نوع شرکتی دارید ، چه صنعتی در آن شرکت می‌کنید ، یا اینکه چه نوع مشتری دارید . برندسازی به شما کمک می‌کند راه‌هایی را ایجاد کنید که در آن‌ها ” متفاوت ، خاص و منحصر به فرد ” هستید . و به مشتریان خود نشان می‌دهد که چرا باید به جای رقبای خود با شما کار کنند .

 
  شناسایی برند ایجاد می‌کند . اگر می‌خواهید یک برند موفق بسازید ، باید قابل‌تشخیص باشید . علامت تجاری درست ( شامل طراحی یک لوگوی موثر ، وب سایت و دیگر دارایی‌های برند ) به شما کمک می‌کند تا یک سبک متمایز ایجاد کنید ، و به رسمیت شناختن برند شما در بازار را افزایش می‌دهد .

 

 یک تجربه ثابت از برند برای مشتریان خود ایجاد می‌کند . برای موفقیت کسب و کارتان ، شما باید یک تجربه ثابت برای مشتریان خود داشته باشید با این حال آن‌ها با برند شما تعامل دارند – چه از طریق وب سایت شما ، چه در یک رویداد شخصی یا با دنبال کردن اکانت های رسانه‌های اجتماعی تان . ایجاد نام تجاری به شما این امکان را می‌دهد که نحوه درک افراد و تجربه نشان تجاری خود را کنترل کنید و می‌توانید اطمینان حاصل کنید که درک و تجربه در تمام معیارهای برند شما ثابت باقی می‌ماند.

 

ایجاد ارتباط با مخاطبین خود و تبدیل آن مخاطبین به مشتریان وفادار . موفق‌ترین کسب‌وکار کسانی هستند که ارتباط احساسی با مخاطبین خود ایجاد می‌کنند . آن ارتباط عاطفی چیزی است که یک چشم‌انداز را به یک مشتری تبدیل می‌کند و مشتری را به یک فرد علاقمند نشان می‌دهد . و چگونه آن ارتباط را ایجاد و میسازید ؟ ایجاد نام تجاری . استراتژی‌های برندسازی مختلف ( مثل بسته‌بندی کردن یک ضربه عاطفی با صدای برند و یا استفاده از روان‌شناسی رنگ هنگام طراحی مجدد لوگو ) می‌تواند به شما کمک کند با مخاطبین خود در یک سطح عمیق‌تر ارتباط برقرار کنید و احساس وفاداری به برند خود ایجاد کنید.

 

 

 

عناصر برندسازی چیست؟

 

اینها عناصری از ایجاد نام تجاری هستند که شما باید برای پرورش این که چگونه کسب‌وکار شما توسط مشتریان درک می‌شود ، ایجاد کنید :

 

بیانیه ماموریت و ارزش‌های برند : بیانیه ماموریت شما و ارزش‌های برند پایه و اساس نام تجاری شما هستند . به ماموریت خود به عنوان مغزهای عملیات فکر کنید – یک جمله کوتاه و مختصر که وضعیت فعلی و هدف سازمان شما را تعریف می‌کند . در عین حال ، دیدگاه شرکت شما قلب آن است ، و تصویری الهام‌بخش و انگیزشی از آنچه که در دراز مدت به دنبال آن هستید ارائه می‌دهد .

 

دستورالعمل‌های برند : با ماموریت و بیانیه چشم‌انداز به عنوان ستون‌های سازمان خود ، استراتژی برند شما قرار می‌گیرد که همه چیز را در بین خود قرار دهد . این کار شکل دستورالعمل‌های برند ( که به نام کتاب مقدس شما نیز شناخته می‌شود ) را به دست خواهد آورد . این رهنمودها شامل یک سند ملموس است که اهداف کسب‌وکار شما را منعکس و پشتیبانی می‌کند ، و شما را از رقبا متمایز می‌سازد ، برای تصمیم‌گیری و ایجاد ایده‌های سریع برای فعالیت‌های بازاریابی آینده ، الگویی را فراهم می‌آورد. همچنین شامل تمام مولفه‌های سبکی از نام تجاری تان ، از جمله پالت رنگ ، فونت‌ها و یک طرح کلی از صدای مارک شما خواهد بود.

 

لوگو : لوگو صورت شرکت شما است و طراحی لوگو به احتمال زیاد مهم‌ترین قسمت برندسازی است که برای کسب و کارتان انجام خواهید داد . در طی فرآیند طراحی ، به این فکر کنید که چه کسی به عنوان یک نام تجاری هستید و چگونه می‌خواهید توسط مشتریان خود درک شوید . از آن برای هدایت استراتژی طراحی خود استفاده کنید .

 

وب سایت : طراحی وب سایت شما نیز یک گام مهم است . وب سایت شما املاک و مستغلات شما است و زمانی که مشتریان شما از آن بازدید می‌کنند ، باید از نظر بصری جذاب ، استفاده آسان ، و مهم‌تر از همه بازتاب کسانی باشد که شما به عنوان یک برند هستید . مشابه با لوگو ، به راهنمای برند خود مراجعه کنید تا عناصر طراحی وب خود را انتخاب کنید ( مثل چیدمان و فونت ها ) .

 

سرمایه‌های اضافی : هیچ یک از این روش‌ها متناسب با نام تجاری نیست . بسته به کسب‌وکار و صنعت شما ممکن است به دارایی‌های اضافی مانند کارت‌های کسب‌وکار ، بسته‌بندی محصول و یا بروشورهای تبلیغاتی نیاز داشته باشید . کسب‌وکار خود را ارزیابی کنید و نیازهای منحصر به فرد خود را ارزیابی کنید و سپس دارایی‌های تجاری بیشتری را براساس آن توسعه دهید.

 

 

 

یک برند بهتر به معنی بازاریابی بهتر است.

 

به عنوان یک قاعده کلی ، محصولات چرخه‌های عمر محدودی دارند ، اما اگر به خوبی مدیریت شوند – تا ابد دوام می آورند. و زمانی که دقیقا ً مشخص کردید که دقیقا ً چه کسی به عنوان یک نام تجاری هستید، راحت‌تر می‌توانید آن را کنترل کنید .

 

دستورالعمل‌های مارک شما ، همراه با تحقیق و تحلیل بازار در حال پیشرفت ، باید به شما یک مزیت تاکتیکی در تعیین بهترین راه برای بازاریابی محصولات شما بدهد . آیا بر روی بازاریابی سنتی مثل رادیو و بیلبورد تمرکز می‌کنید ، یا مشتری احتمالی شما بیشتر تحت‌تاثیر فیلم‌های یوتیوب و فیلترهای اسنپ چت قرار دارد؟ بازاریابی می‌تواند یک ترکیب و یا ترکیب تاکتیک‌ها باشد ، اما مراقب گسترش بیش از حد خود باشید . با مشورت مداوم با راهنمای برند شما باید بتوانید تلاش‌های خود را بر روی تاکتیک‌هایی متمرکز کنید که واقعا ً مهم هستند.

 

در پایان ، بازاریابی فرایندی است که مشتری و فروش را به ارمغان می‌آورد ، اما نام تجاری پایه و اساسی است که در آن شما شهرت و وفاداری مشتری را ایجاد می‌کنید.

 

 

 

 

کسب و کار خود را با برندسازی قدرت ببخشید.

 

تنها چیزی که باید به یاد داشته باشید این است که نام تجاری یک فعل است . بنابراین در حالی که در ابتدا ممکن است با توجه به تمام برنامه‌ریزی ، دارایی‌ها و پرسنلی که وارد ایجاد یک برند فراموش‌نشدنی می‌شوند ، سخت به نظر برسد – این نیز توانمند سازی نیز خواهد بود . به جای اینکه اجازه دهید دیگران داستان خود را بیان کنند ، شما با نام تجاری صحبت می‌کنید .

 

اگر در این فرآیند احساس شکست می‌کنید ، به یاد داشته باشید که حمایت همیشه در دست است . هنگامی که یک ایده برندسازی را ایجاد کردید ، با یک طراح حرفه‌ای آشنا شوید تا نام تجاری خود را به زندگی‌تان بیاورید.

 

آیا نیاز به مشاوره در زمینه کسب و کار خود دارید؟

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید!

 

ما راه حل را می دانیم ، در غیر اینصورت آنرا می یابیم.           .We know the solution, Otherwise We will find it

ارتباط با ما

درباره ما

علیرغم وجود فرصت های گوناگون برای ادامه این مسیر در خارج ازکشور، دغدغه اداره کسب و کارها به شیوه کاملا سنتی در کشور عزیزمان من را بر آن داشت که قدم به عرصه مشاوره کسب و کار گذاشته تا بتوانم به نوبه خود گام هایی را هر چند کوچک در نزدیک تر کردن شیوه مدیریت کسب و کارهای کشورمان به سمت استانداردهای روز دنیا بردارم.