آگاهی از برند را می توان اینگونه تعریف کرد: آشنا کردن مصرف کننده با محصول، موجودیت آن و قابل دسترسی بودن آن. آگاهی از برند دارای فرایند خاصی است. هرچند مشتریان معمولا در هنگام انتخاب یک محصول به این مراحل فکر نمی کنند. مشتری یک نیاز درک شده برای محصول دارد.

 

در بسیاری از موارد، او به دنبال اطلاعاتی درباره خرید محصول خواهد بود. مشتری اغلب گزینه های خود را ارزیابی می کند. اگرچه در بعضی موارد، مانند خرید یک نوع کیک و کلوچه، ممکن است به راحتی آن را بخرد، مثلا برایش مهم نباشد که برند کیکی که می خرد چیست. در عین حال، دو نوع ارزش مالی و شخصی برای محصولی که قصد خرید آن را دارد، تعیین می کند.

 

پس از آنکه مشتری محصول را خرید، آن را بررسی و اصلاح می کند. گاهی اوقات این اصلاحات فوری است؛ در موارد دیگر، اصلاحات بلند مدت هستند. برای مثال، اگر کیکی که خرید کرده دوست نداشته باشد، روز بعد او کیکی دیگر با برندی دیگر را انتخاب خواهد کرد. اما اگر خودرویی را که خریده دوست نداشته باشد، ممکن است دو تا پنج سال دیگر طول بکشد تا خرید دیگری انجام دهد.

 

 

 

سه هدف اصلی آگاهی از برند

 

ایجاد آگاهی مشتری

 

پایه مشتری مطلوبتان را به عنوان هدف تعیین کنید. سپس، کسب و کار به راحتی می تواند به منظور افزایش آگاهی مشتری، آنچه را که باید انجام دهد، ارزیابی نماید.

 

برای مثال، یک استراتژی آگاهی مشتری بسته به اینکه محصول برای چه گروهی تولید می شود روی مخاطبان مختلفی متمرکز خواهد شد.  اسباب بازی برای کودکان، محصولات خودرو برای بزرگسالان و یا واکر برای افراد دارای مشکلات حرکتی. در هر مورد، کسب و کار از کمپین های مختلف تبلیغاتی برای افزایش آگاهی مشتری استفاده خواهد کرد. هر کسب و کار باید بر چالش های خاصی که دارد غلبه کند تا مشتری مزایای کار با آن شرکت خاص را درک نماید.

 

 

 

تبلیغ وب سایت

 

یک وب سایت به ایجاد یک پایگاه مشتری جهانی کمک می کند. مشتریان دیگر خود را برای خرید از یک مکان جغرافیایی خاص محدود نمی کنند. مشتری می تواند درباره ی یک محصول تحقیق کند. و سپس با سفارش کاتالوگی یا تلفنی به جای یک سفر شخصی به محل شرکت، خرید خود را دنبال نماید. استخدام یک طراح گرافیک می تواند به کسب و کار در طراحی نوع تصویری که می خواهد به تصویر بکشد کمک کند. استفاده از  کارت های کسب و کار، مواد بازاریابی و تبلیغات اضافی باعث افزایش بیشتر آگاهی مشتری می شود. سازگاری و ثبات در طراحی کمک می کند. تا مشتریان این لوگو را به کسب و کار و محصول ارتباط دهند.

 

 

ارزش افزایی

 

هر مشتری ارزش ها را به روش های مختلفی تعیین و مشخص می کند. آگاهی از برند می تواند به کسب و کار شما در بازاریابی این جایگاه را بدهد که مشتریان از ارزش های افزوده و پیشنهادی شرکت شما آگاه شوند.  این ارزش افزوده می تواند به شکل خدمات باشد، مثلا سه بار تعویض رایگان روغن موتور در سال با خرید یک موتور سیکلت. یا محل ارائه ی خدمات می تواند منحصر به فرد و به راحتی قابل دسترسی باشد. برای ارزش افزایی کسب و کار می تواند از رویدادهای خاص حمایت کند. خدمات داوطلبانه را ارتقا دهد. یا یک سازمان ارزشمند را پشتیبانی کند. این شما هستید که باید تصمیم بگیرید کدام یک از این راهها برای شرکت تان مناسب تر است.

 

در نهایت به کسب و کار زمان لازم را فراهم کنید. تا  آگاهی از برند را توسعه دهد. در بیشتر موارد این روند یک شبه اتفاق نمی افتد. از آنجاییکه هدف نهایی این است که شرکت بتواند سطح موفقیت در کمپین های آگاهی از برند را شناسایی کند، کسب و کار باید همیشه حتی به کوچکترین پیشرفت های خود ادامه دهد و ارزش ان پیشرفت ها را بداند.

مطالب مرتبط:

برنامه کسب و کار (Business Pla

مدل کسب و کار (Business Model)

مشاوره کسب و کار

توصیه های مشاوره کسب و کار برا

مزیت های استخدام یک مشاور کسب

چرا به مشاور کسب و کار نیاز دا

 

آیا نیاز به مشاوره در زمینه کسب و کار خود دارید؟

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید!

 

ما راه حل را می دانیم ، در غیر اینصورت آنرا می یابیم.           .We know the solution, Otherwise We will find it

ارتباط با ما

درباره ما

علیرغم وجود فرصت های گوناگون برای ادامه این مسیر در خارج ازکشور، دغدغه اداره کسب و کارها به شیوه کاملا سنتی در کشور عزیزمان من را بر آن داشت که قدم به عرصه مشاوره کسب و کار گذاشته تا بتوانم به نوبه خود گام هایی را هر چند کوچک در نزدیک تر کردن شیوه مدیریت کسب و کارهای کشورمان به سمت استانداردهای روز دنیا بردارم.