ابزارهایی که می‌توان آن‌ها را به‌عنوان پایه‌های اصلی برندینگ استفاده کرد:

 

برای کار برندینگ مدیران باید بتوانند با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند و از این طریق به‌راحتی خود و خدمات خود را ارائه کنند. بدون وجود مشتری در اصل برندینگ معنایی ندارد. اما چه ابزاری به‌عنوان واسطه بین مشتری و محصول یا مدیر وجود دارد که بتوان به‌وسیله آن برندینگ را به وجود آورد؟

 

 

تبلیغات، معرفی برند و مزیت های آن

 

شاید اولین مساله ای که برای برندینگ به ذهن می‌رسد معرفی محصول به‌گونه‌ای است که بتواند در ذهن مشتری بنشیند و بتواند نیازهای مشتری را به‌گونه‌ای رفع کند که در جهت رفع معایب محصولات مشابه باشد. در اصل این تبلیغات به‌منظور برندینگ باید از حالت اغراق بیرون بیاید و صادقانه باشد؛ زیرا درنهایت مشتری با مصرف محصول و یا استفاده از خدمات می‌تواند تشخیص دهد که این تبلیغات تا چه حد به واقعیت نزدیک بوده‌اند و نظر مشتری بسیار مهم است. بهتر است درزمینه برندینگ از طریق تبلیغات از یک شعار خاص برای محصول استفاده شود. این شعار باید درواقع نمایانگر وجود چیزی خاص درون محصول باشد که می‌تواند نشانه متمایز بودن محصول از نمونه‌های مشابه باشد. رسانه‌های عمومی و اینترنتی بهترین ابزار برای تبلیغات می‌باشند.

 

 

 

 

خدمات مشتری ابزاری مهم برای برندینگ

 

هدف مشتری از خرید و استفاده از خدمات و محصولات استفاده از آن است و خدمات مشتری ابزاری مهم برای برندینگ است. شاید به‌اندازه که کیفیت و خدمات مهم است تبلیغات مهم نیست. درزمینه برندینگ زمانی می‌توان مؤثر بود که مشتری به وعده‌های داده‌شده در زمان تبلیغات برسد و از محصول با نگرشی که در تبلیغات برای او به وجود آمده است، راضی باشد. برندینگ باید با دادن خدماتی مطلوب به مشتری از این ابزار استفاده کند و تا مدت‌ها ذهن مشتری را درگیر کیفیت خود کند.

 

 

 

 

ایجاد روابط عمومی مطلوب و مناسب ابزاری مناسب درزمینه حصول برندینگ

 

مشتریان یک محصول یا خدمات باید بتوانند به‌راحتی با تولیدکننده‌ها و مدیران در ارتباط باشند. همچنین از این روش برای برقرار ارتباط مطلوب با مشتریان می‌توان استفاده برد. مشتریان می‌توانند درزمینه ایجاد برندینگ و از بین بردن ایرادات ممکن کمک شایانی بکنند. احترام به مصرف‌کنندگان و ارائه خدمات پس از فروش بسیار ابزاری مهم در برندینگ می‌باشد. ازاین‌رو می‌تواند به مشتریان این اطمینان را بدهد که مدیران به وجود آنها در این پروسه اهمیت می‌دهند.

 

 

 

 

ایجاد یک بسته‌بندی مناسب برای محصول یا خدمات ابزاری مهم درزمینه برندینگ است

 

اولین چیزی که هنگام خرید نظر مشتری را جلب می‌کند و به‌صورت بصری مشتری را راضی می‌کند، بسته‌بندی مناسب محصول است. هر چه بسته‌بندی خاص‌تر باشد بهتر می‌تواند در ذهن بماند و درزمینه برندینگ موثرتر واقع شود. همچنین اگر بتوان از شعارهای تبلیغاتی خود و یا نشانه‌های برند به‌طوری خاص روی بسته‌بندی استفاده کرد که بیشتر بتواند جلب‌توجه کند بهتر می‌تواند حس خوب در افراد ایجاد کند. بسته‌بندی ابزاری مؤثر و در دست برندینگ است که باید برای این منظور از افراد متخصص در این زمینه که ذوق هنری و روانشناسی دارند بهره جست.

 

 

 

 

زمان در برندینگ

 

اگر به برندهای خاص و مطرح در دنیا نگاه کنید می‌بینید که درگذر زمان به جایگاه کنونی خود رسیده‌اند. یک محصول باید تولید شود، مدت‌ها در بین مشتریان و افراد جامعه مطرح و فروش شود، کم‌کم افراد از مزیت‌های خاص آن آگاه شوند و به‌آرامی در ذهن افراد جای بگیرد. به این دلیل است که پروسه‌ی برندینگ زمان‌بر است؛ البته باید این مسئله را مدنظر داشت که هر چه از ابزار برندینگ در جهت پیشبرد اهداف استفاده کرد این پروسه زودتر طی می‌شود و سریع‌تر برندینگ صورت می‌گیرد.

 

 

 

آیا نیاز به مشاوره در زمینه کسب و کار خود دارید؟

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید!

 

ما راه حل را می دانیم ، در غیر اینصورت آنرا می یابیم.           .We know the solution, Otherwise We will find it

ارتباط با ما

درباره ما

علیرغم وجود فرصت های گوناگون برای ادامه این مسیر در خارج ازکشور، دغدغه اداره کسب و کارها به شیوه کاملا سنتی در کشور عزیزمان من را بر آن داشت که قدم به عرصه مشاوره کسب و کار گذاشته تا بتوانم به نوبه خود گام هایی را هر چند کوچک در نزدیک تر کردن شیوه مدیریت کسب و کارهای کشورمان به سمت استانداردهای روز دنیا بردارم.