consl23.jpeg

مشاوران کسب و کار صاحب دارای تجربه فراوانی در زمینه مدیریت کسب و کار هستند که بسیاری از مدیران تازه کار آن را ندارند در نتیجه همکاری با یک مشاور کسب و کار و متخصص در حوزه کسب و کار به موفقیت مدیران کمک شایانی خواهد کرد.

در این مقاله به 5 دلیل اصلی اینکه چرا شما به مشاوره کسب و کار نیاز دارید، پرداخته ایم:

 

1- به کمک مشاوران، آمارهای رایج را تغییر می دهید.

میزان بقای کسب و کارهای جدید به شدت کارآفرینان را می ترساند، اما با داشتن یک مشاور در کنار خود این آمار و ارقام می تواند تغییر کند. بر اساس آمار ups store ، 70 درصد از کسب و کارهای دارای مشاور، بیش از ۵ سال زنده می مانند. صاحبان کسب و کارهای کوچک اغلب اوقات تجربه کافی را در اختیار نداشته و کسب تجربه برای داشتن شرکتی موفق، نیازمند زمان و پول زیادی است. مشاور این امکان را می دهد که از تجربه او برای رشد کسب و کارتان استفاده کنید.

طبق نظرسنجی مجله کسب و کار هاروارد روی 45 مدیر اجرایی که با مشاور ارتباط داشتند نتایج زیر بدست آمد :

۸۴% از آنها گفتند که از اشتباهات هزینه بر اجتناب کرده و به سرعت در کارهایشان  مهارت یافته اند.

۶۹% با کمک مشاوران توانستند تصمیم های بهتری بگیرند.

%۷۱ درصد از آنها عملکرد شرکتشان بهبود یافت.

 

2- دریافت حمایت و انگیزه از مشاور بسیار ارزشمند است.

این مورد شاید مهم ترین دلیل وجود مشاوره کسب و کار باشد، راه اندازی یک کسب و کار کوچک یا متوسط به این معنی است که شما رئیسی ندارید که به شما انگیزه دهد و همه می دانیم این مورد چقدر در موفقیت ما مهم و حیاتی است! یک مشاور همیشه می تواند این خلا را پر کرده، به شما انگیزه دهد و شما را تشویق کند. مشاور همراه روزهای سخت شماست و با تکیه بر او راحت تر می توانید موانع و سختی ها را پشت سر بگذارید.

 

3- مشاوران کسب و کارهای کوچک و متوسط فعال بودن را از کارآفرین ها می خواهند.

مشاور می تواند وظایف مهم را تعریف نموده و اهداف کسب و کارتان را مشخص کند و از همه مهم تر این که به شرکتتان کمک کند تا نسبت به انجام وظایف فعال  باشید تا به اهداف دست یابید. فعال بودن نه تنها شرکت را به سمت موفقیت سوق می دهد بلکه اعتماد به نفس شما را نیز بالا می برد.

 

4 - کار کردن با یک مشاور شبکه کاری شما را گسترش می دهد.

وقتی با مشاور همکاری می کنید، دسترسی بیشتری به مشتریان بالقوه و نیروی کار دارید. یک مشاور شبکه ای از افراد ارزشمند را در اختیار دارد که شما هم می توانید از آنها استفاده کنید. اگر مشکل خاصی در کسب و کارتان دارید مشاور تنها کسی است که می تواند با توجه به دانش و تخصص اش به شما کمک نموده و اگر نیازمند استخدام پرسنل جدیدی هستید او می تواند فرد مناسب شما را پیدا کند. ارتباط با مشاوری مناسب گامی کلیدی در برنامه کسب و کارتان بوده و اوست که می تواند به شما در شرایط سخت در تصمیم گیری کمک کند.

 

خواندن این مقالات را نیز به شما پیشنهاد می کنیم:

برندسازی

برندینگ

بیزینس پلن

 

 

 

مطالب مرتبط:

برنامه کسب و کار (Business Pla

مدل کسب و کار (Business Model)

مشاوره کسب و کار

توصیه های مشاوره کسب و کار برا

مزیت های استخدام یک مشاور کسب

مشاوره کسب و کار چیست؟

 

آیا نیاز به مشاوره در زمینه کسب و کار خود دارید؟

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید!

 

ما راه حل را می دانیم ، در غیر اینصورت آنرا می یابیم.           .We know the solution, Otherwise We will find it

ارتباط با ما

درباره ما

علیرغم وجود فرصت های گوناگون برای ادامه این مسیر در خارج ازکشور، دغدغه اداره کسب و کارها به شیوه کاملا سنتی در کشور عزیزمان من را بر آن داشت که قدم به عرصه مشاوره کسب و کار گذاشته تا بتوانم به نوبه خود گام هایی را هر چند کوچک در نزدیک تر کردن شیوه مدیریت کسب و کارهای کشورمان به سمت استانداردهای روز دنیا بردارم.