مشاوره راه اندازی کسب و کار

برای شروع راه اندازی کسب و کار جدید باید به صورت برنامه ریزی شده عمل نمایید و در صورت نیاز از مشاوره کسب و کار کمک بگیرید تا بتوانید در زمینه فعالیت خود به موفقیت برسید. در زیر دو مرحله اساسی راه اندازی کسب و کار بیان شده است.

 

مرحله اول: برنامه ریزی کسب و کار

یک دفترچه بردارید و اسمش را بگذارید دفترچه برنامه ریزی کسب و کار . در این بخش فهرستی از سرگرمی های مورد علاقه تان را بنویسید. بعد مهارت های مخصوص به خودتان را فهرست کنید.

سپس کارهای روزمره و مشاغلی را که با آنها آشنا هستید یا سریع می توانید یاد بگیرید را یادداشت نمایید. به ۱۰ تا ۱۵ نفر از دوستان و آشنایان زنگ بزنید یا با آنها دیدار داشته باشید تا بفهمید آنها به چه نوع محصول یا خدماتی در شرایط امروز جامعه نیاز دارند. تا بتوانید فهرستی از نیازهای روز جامعه تهیه کنید، بعد از این کار فهرست نیازهای جامعه را با فهرست سرگرمی ها، مهارت های خاص و کارهای روزمره قبلی تان مقایسه کنید.

حالا فهرستی از کسب و کارهای ممکنی را تهیه کنید که شما می توانید با استفاده از استعدادها و مهارت های خود برای برطرف کردن نیازهای مشتری انجام دهید. از ایده ها و نیاز هایی که یافته اید، سه ایده کسب و کار که بیشترین نیاز برای آنها وجود دارد و شما هم از آن لذت می برید و از همه سودآورتر است را انتخاب کنید. دوباره به سراغ همان ۱۰ تا ۱۵ نفر قبلی بروید. ببینید هر کدام از آنها برای هر یک از کالاها و خدمات در سه کسب و کار مورد نظر شما چه میزان پول پرداخت خواهند کرد.

 

مرحله دوم: انتخاب نوع کسب و کار

نتیجه تحقیقات خود را مورد مطالعه قرار دهید و بهترین کسب و کار را برای شروع انتخاب کنید.

برای اینکه دچار خطای راهبردی در بازار کسب و کار واقعی نشوید در اینترنت یا محیط شهر و کشور خود به دنبال یک مشاور حرفه ای بگردید و با او قراری گذاشته و نتیجه تحقیقات و انتخاب خود را با وی در میان گذاشته و از او بخواهید از شما تست تشخیص تیپ شخصیتی بگیرد تا مشخص شود، کسب و کاری که انتخاب کرده اید با خصوصیات و نقاط ضعف و قوت شخصیتی شما هماهنگ است یا خیر

سپس در مورد این کسب و کار و تست تیپ شناسی خود با والدین یا افراد نزدیک به خود مشورت کنید. تا اطمینان حاصل نمایید آنها با توجه به شناختی که از شما دارند با طرح شما و هماهنگی آن با روحیات و ساختار شما موافق هستند یا خیر.

و از مشاور خود با توجه به نوع کسب و کار انتخابی مراحل پیش برد و شروع کسب و کار را بخواهید و طبق آن عمل نمایید.

 

مطالب مرتبط:

برنامه کسب و کار (Business Pla

راه حل های خلاقانه (Creative S

مشاوره اشخاص (Personal Coachin

مدل کسب و کار (Business Model)

درخواست مشاوره

مشاوره کسب و کار

 

آیا نیاز به مشاوره در زمینه کسب و کار خود دارید؟

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید!

 

ما راه حل را می دانیم ، در غیر اینصورت آنرا می یابیم.           .We know the solution, Otherwise We will find it

ارتباط با ما

درباره ما

علیرغم وجود فرصت های گوناگون برای ادامه این مسیر در خارج ازکشور، دغدغه اداره کسب و کارها به شیوه کاملا سنتی در کشور عزیزمان من را بر آن داشت که قدم به عرصه مشاوره کسب و کار گذاشته تا بتوانم به نوبه خود گام هایی را هر چند کوچک در نزدیک تر کردن شیوه مدیریت کسب و کارهای کشورمان به سمت استانداردهای روز دنیا بردارم.