کسب و کار اینترنتی 

کسب و کار اینترنتی به فروش محصولات یا خدمات در اینترنت گفته می‌شود. یک سایت اینترنتی، تنها برای فروش محصول یا خدمات به کار نمی رود، بلکه میتواند نقش‌ها و کارکردهای مختلفی داشته باشد. اگر محصول خاص و منحصر به فردی دارید که در دیگر نقاط دنیا وجود ندارد، می توانید با معرفی آن محصول در سایت خود، دیگران را از وجود آن مطلع کنید و از این طریق به اهداف خود دست یابید.

 

ویژگی منحصر به فرد کسب و کار اینترنتی 

راه اندازی این ایده بر حضور در اینترنت ماندگار است. نیاز به یک مکان فیزیکی نیست. میتوان کسب و کار خود را به درآمدی پایدار تبدیل کرد. کسب و کار خود فقط مختص یک خیابان یا یک شهر نیست و همه دنیا قابلیت دسترسی به آن را خواهند داشت. فقط مختص یک زمان خاص نیست و ۲۴ ساعت شبانه روز قابل دسترس است.

مشاوره کسب و کار

 

چرا برای درآمدی پایدار ،کسب و کار اینترنتی را انتخاب کنیم ؟

مانند همه انواع کارآفرینی ها ،راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی افراد را مستقل میکند. آنها خود رئیس خود هستند و این یکی از دلایل افرادی است که دوست دارند برای خود کار کنند و نه برای دیگران. هیچ کس به شما نمیگوید که چه کنید ، چطور کارکنید، هیچ کس از شما سوالی نمیپرسد. از کار شما بیهوده شکایت نمیکند. شما را به دلیل تاخیرتان توبیخ نمی کند. نمیگوید که چرا کاری را انجام نداده اید. چرا کاری را انجام داده اید و ... اگر شما هم از این نوع افراد هستید راه اندازی یک کاسبی اینترنتی میتواند گزینه مناسبی باشد.

البته فراموش نکنید که انضباط و برنامه ریزی برای هر کاری از جمله کسب و کارهای اینترنتی لازم و ضروری است و باید مواظب باشید که در این تله نیفتیم.

 

وقتی در خوابید نیز پول در می آورید !

تقریبا” امکان خودکار سازی همه فعالیت ها در اینترنت وجود دارد و این باعث میشود که حضور شما عمدتا محدود به تولید محتوا ،برنامه ریزی ،راه اندازی و پی گیری ها شود. چیزی شبیه خلبان خودکار که فقط برای بلند شدن و نشستن نیاز به حضور خلبان هست و باقی مدت پرواز از سوی سیستم های هواپیما هدایت میشود. بنابراین وقتی در محل کسب تان خود حضور نداریم ،مسافرتیم یا حتی در خواب هستیم مشتری به سایت مراجعه میکند محصولات ما را میبیند ،سفارش خود را میدهد،پول را پرداخت و محصول را دریافت میدارد!

مشاوره کسب و کار

 

چرا کسب درآمد از اینترنت؟

خیلی از افراد به دنبال کسب درآمد اینترنتی هستند ولی اطلاعات کاملی در مورد آن ندارند و خیلی از دوستان دیگر نیز اصلا از مزیت های کسب درآمد از اینترنت را به خوبی نمی دانند. در واقع از پتانسیلی که در کسب و کارهای اینترنتی وجود دارد بی خبر هستند.

 

۱- کسب درآمد از اینترنت بدون سرمایه

اولین و بهترین مزیتی که هر کسی را به سمت راه اندازی کسب و کار اینترنتی می کشاند کم هزینه بودن آن است. یعنی برای کسب درآمد از اینترنت در بسیاری از مواقع اصلا نیازی به سرمایه اولیه ندارید و اگر هم باشد به سرمایه کمی نیاز است. پس دیگران نباید نگران سرمایه اولیه باشید.

 

۲- دسترسی به مخاطبان هدف بیشتر

از طریق اینترنت می توانید به بازار هدف گسترده تری دسترسی داشته باشید. بعنوان مثال شما یک تایپیست هستید. آیا مشتریانی که به شما مراجعه می کنند از شهر های دیگر هم هستند؟ مسلما فقط افرادی که در نزدیکی شما هستند یا نهایتا در شهر شما زندگی می کنند به شما سفارش کار می دهند.

ولی اگر کسب و کارتان آنلاین باشد مطمئن باشید می توانید از شهر های دیگر هم مشتری داشته باشید. مشتری های بیشتر با دسترسی به بازار هدف گسترده تر از بهترین مزیت های کسب و کارهای اینترنتی است.

 

۳- بازاریابی و تبلیغات با کمترین هزینه

در اینترنت روش هایی برای بازاریابی و تبلیغات و جذب مشتری وجود دارد که توسط آن ها می توانید با کمترین هزینه یا حتی بدون صرف هزینه ای از آن ها استفاده کنید. به عنوان مثال با تولید محتوای مورد نیاز مخاطبانتان می توانید آن ها را به سمت خود و کسب و کارتان جذب کنید. در واقع بازاریابی از طریق محتوا می تواند بهترین ابزاری باشد که هر فردی با هر میزان سرمایه و هر نوع کار اینترنتی می تواند از آن به بهترین نحو استفاده کند.

 

چرا در کسب درآمد از اینترنت نیاز به سرمایه اولیه نیست؟

۱- کسب درآمد از اینترنت = صرفه جویی در هزینه ها

یکی دیگر از مزیت های خوبی که کسب و کارهای اینترنتی دارند این است که در خیلی از هزینه های اضافی صرفه جویی می شود. مثلا دیگر نیازی نیست برای رفتن به محل کار خود هزینه کنید. یا برای تولید کاتالوگ ها و هر چیز فیزیکی دیگری هزینه ای اضافی پرداخت کنید. چون در کسب و کارهای اینترنتی همه چیز دیجیتال است.

 

۲- کسب درآمد از اینترنت در هر شرایطی

مورد بعدی که خیلی مهمه این است که شما در هر شرایطی می توانید از اینترنت کسب درآمد داشته باشید. یعنی اینکه چه سر کار باشید، چه خواب باشید و یا چه مسافرت باشید می توانید درآمد زایی داشته باشید. این پتانسیلی است که کسب و کارهای اینترنتی با ابزارهای هوشمندی که دارند در اختیار شما قرار می دهند.

 

۳- دسترسی سریع به بازار هدف

از طریق اینترنت می توانید به بازار هدف گسترده تری دسترسی داشته باشید. بعنوان مثال شما یک تایپیست هستید. آیا مشتریانی که به شما مراجعه می کنند از شهر های دیگر هم هستند؟ مسلما فقط افرادی که در نزدیکی شما هستند یا نهایتا در شهر شما زندگی می کنند به شما سفارش کار می دهند.

ولی اگر کسب و کارتان آنلاین باشد مطمئن باشید می توانید از شهر های دیگر هم مشتری داشته باشید. مشتری های بیشتر با دسترسی به بازار هدف گسترده تر از بهترین مزیت های کسب و کارهای اینترنتی است.

 

۴- تبلیغات با کمترین هزینه

در کسب و کار اینترنتی، روش هایی برای بازاریابی و تبلیغات و جذب مشتری وجود دارد که توسط آن ها می توانید با کمترین هزینه یا حتی بدون صرف هزینه ای از آن ها استفاده کنید. به عنوان مثال با تولید محتوای مورد نیاز مخاطبانتان می توانید آن ها را به سمت خود و کسب و کارتان جذب کنید. در واقع بازاریابی محتوا می تواند بهترین ابزاری باشد که هر فردی با هر میزان سرمایه و هر نوع کار اینترنتی می تواند از آن به بهترین نحو استفاده کند.

 

انواع کسب و کارهای اینترنتی

امروزه، کسب و کارهای اینترنتی، بسیار متنوع هستند. اما به طور کلی، می توان آنها را به ۱۰ گروه عمده تقسیم بندی کرد:

- ایجاد اجتماعات آنلاین

- خرید، فروش و حراج کالاهای مختلف

- تبلیغات اینترنتی

- ارائه خدمات تخصصی به دیگران

- ایجاد امپراطوری اطلاعات، اخبار و آموزش

- تهیه و ارایه ی نرم افزارهای مختلف

چند رسانه ای یا مالتی مدیا

- پیوستن به شبکه های واسطه گری

- خدمات مربوط به ایمیل

- سرمایه گذاری مشترک

 

مشاوره کسب و کار اینترنتی

مشاوره کسب و کار اینترنتی اهمیت بسزایی در موفقیت داشته و هزینه های ایجاد، نگهداری و گسترش تجارت الکترونیکی را به حداقل می رساند. راه اندازی کسب و کار اینترنتی شامل شش مرحله مهم است:

۱- انتخاب ایده مناسب

۲- تهیه طرح کسب و کار اینترنتی مناسب

۳- انتخاب دامنه مناسب برای سایت کسب و کار اینترنتی

۴- انتخاب سیستم مدیریت محتوا مناسب برای راه اندازی سایت اینترنتی

۵- بهینه سازی سایت و سئو کسب و کار اینترنتی

۶- گسترش کسب و کار اینترنتی

 

موضوعات قابل مشاوره کسب و کار اینترنتی

۱- تعیین وضعیت و انتخاب حوزه فعالیت صحیح برای شروع کار

۲- تحلیل طرح و ایده برای شروع کسب و کار اینترنتی

۳- انتخاب دامنه مناسب برای سایت اینترنتی

۴- راه اندازی وب سایت اینترنتی

۵- راه اندازی فروشگاه اینترنتی

۶- تحلیل وب سایت شما به طور تخصصی

۷- رفع اشکالات تخصصی سایت از نظر فنی

۸- معرفی ابزارهای مورد نیاز برای رفع مشکلات فنی تخصصی

۹- بررسی وضعیت سئو سایت و ارایه راهکارهای مفید برای بهبود سئو

۱۰- سیستم بازاریابی ایمیلی و بهبود ایمیل مارکتینگ

۱۱- اخذ نماد اعتماد الکترونیکی

۱۲- اخذ درگاه بانکی و تنظیمات مربوطه

۱۳- بررسی محتوای تولید شده در سایت و ایجاد استراتژی بازاریابی

۱۴- چاپ و نشر کتاب دارای موضوعات تخصصی کسب و کار اینترنتی، دیجیتال مارکتینگ، بهینه سازی سایت و سئو

15- برند شخصی و توسعه آن در فضای اینترنتی

16-چگونه در ایسنتاگرام حرفه ای ظاهر شویم و اینستاگرام مارکتینگ

 

 

خواندن این مقالات را نیز به شما پیشنهاد می کنیم:

برندسازی

برندینگ

بیزینس پلن

مشاوره کسب و کار

 

 

 

مطالب مرتبط:

برنامه کسب و کار (Business Pla

مشاوره اشخاص (Personal Coachin

مدل کسب و کار (Business Model)

درخواست مشاوره

مشاوره کسب و کار

توصیه های مشاوره کسب و کار برا

 

آیا نیاز به مشاوره در زمینه کسب و کار خود دارید؟

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید!

 

ما راه حل را می دانیم ، در غیر اینصورت آنرا می یابیم.           .We know the solution, Otherwise We will find it

ارتباط با ما

درباره ما

علیرغم وجود فرصت های گوناگون برای ادامه این مسیر در خارج ازکشور، دغدغه اداره کسب و کارها به شیوه کاملا سنتی در کشور عزیزمان من را بر آن داشت که قدم به عرصه مشاوره کسب و کار گذاشته تا بتوانم به نوبه خود گام هایی را هر چند کوچک در نزدیک تر کردن شیوه مدیریت کسب و کارهای کشورمان به سمت استانداردهای روز دنیا بردارم.