مشاوره کسب و کار

توسعه کسب و کار شامل کلیه برنامه ریزی ها، استراتژی ها، فرآیندها و اقداماتی می باشد که در راستای ایجاد و پیاده سازی فرصت های رشد یک سازمان لازم می باشند. هدف از توسعه کسب و کار خلق ارزش بلند مدت و پایدار برای یک کسب و کار و مشتریان آن می باشد.

در عمل مفهوم توسعه کسب و کار کلیه فعالیت های راهبردی و عملیاتی از مرحله شکل گیری یک ایده تا شکل گیری کسب و کاری جدید یا گسترش کسب و کاری موجود و حرکت آن در مسیر موفقیت، درآمد زایی و ارزش آفرینی را در بر می گیرد. برنامه ریزی راهبردی و عملیاتی مهمترین وظیفه در فرآیند توسعه کسب و کار شمرده شده و مدیر یا کارآفرینی که بدرستی نتواند برای کسب و کار خود برنامه ریزی کند،‌ شکست خواهد خورد.

چه بسا مدیران و کارآفرینانی که با تدبیر و اندیشه  خود به بهترین نحو ممکن به اداره محیط درونی و بیرونی کسب و کار خود پرداخته‌اند ولی بدلیل نداشتن برنامه های مدون و هوشمندانه نتوانسته‌اند رشد و بقای کسب و کارشان را تضمین کنند. برنامه ریزی در ابعاد زمانی مختلف (کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت) که در نهایت منجر به داشتن طرح و برنامه معینی می‌گردد، از اهم وظایف هر مدیر و کارآفرینی است. مدیریت موفق و مؤثر فرآیند راه اندازی و توسعه کسب و کار وابستگی غیر قابل انکاری به میزان مهارت و توانایی فرد در تدوین و نگارش طرح کسب و کار (Business Plan) و درک راهبردی صحیح از مدل های کسب و کار ، نیازهای مشتری، محیط کسب و کار و بازارهای هدف دارد. 

فهرست خدمات قابل ارائه به مجریان و دست اندرکاران توسعه کسب و کار و کارآفرینی به شرح ذیل می باشد که البته بر اساس درخواست متقاضی خدمات و نیازسنجی اولیه، پروپوزال مکتوب تدوین و ارائه خواهد شد

–  طرح کسب و کار (Business Plan)

–  ارزشیابی ایده و ارزیابی طرح کسب و کار

–  بهبود و بروز رسانی طرح کسب و کار

–  مشاوره بهبود فرآیندها و عملکرد کسب و کار

–  مطالعه امکانسنجی و تدوین طرح توجیهی (Feasibility Study)

–  برنامه ریزی راهبردی و تدوین سند راهبردی  (Strategic Plan)

–  طرح بازاریابی (Marketing Plan)

–  مطالعه صنعت و روند یابی (Industry Analysis)

–  مطالعه و قبا و تحلیل محیطی (Competitors Analysis)

–  مطالعه بازار و تحقیقات بازاریابی (Marketing Research)

–  طرح ملی و تامین مالی (Financial Plan)

–  طراحی و بهسازی مدل کسب و کار (Business Model)

 

 در صورت نیاز به مشاوره کسب و کار ، راهنمایی بیشتر و آشنایی با خدمات ، با ما تماس بگیرید یا فرم درخواست مشاوره را تکمیل نمایید.

 

مطالب مرتبط:

برنامه کسب و کار (Business Pla

مشاوره اشخاص (Personal Coachin

مدل کسب و کار (Business Model)

درخواست مشاوره

مشاوره کسب و کار

توصیه های مشاوره کسب و کار برا

 

آیا نیاز به مشاوره در زمینه کسب و کار خود دارید؟

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید!

 

ما راه حل را می دانیم ، در غیر اینصورت آنرا می یابیم.           .We know the solution, Otherwise We will find it

ارتباط با ما

درباره ما

علیرغم وجود فرصت های گوناگون برای ادامه این مسیر در خارج ازکشور، دغدغه اداره کسب و کارها به شیوه کاملا سنتی در کشور عزیزمان من را بر آن داشت که قدم به عرصه مشاوره کسب و کار گذاشته تا بتوانم به نوبه خود گام هایی را هر چند کوچک در نزدیک تر کردن شیوه مدیریت کسب و کارهای کشورمان به سمت استانداردهای روز دنیا بردارم.