ادامه مطلب...

سال‌ها پیش که در بازار فعالیت می‌کردم، شاهد این موضوع بودم که با آغاز هر صبح تمام فروشنده‌ها شروع به فعالیت می کردند و مشغول فروش بودند. هر فروشگاهی بر اساس نوع محصولی که داشت یک میزان درآمدی را از فروش بدست می‌آورد.

این نکته همیشه ذهن من را مشغول می‌کرد، هر وقت به هر دلیلی از بعضی از فروشنده‌ها این سؤال که اوضاع فروش چطور بود؟ را مطرح میکردی، در جواب یک جمله آشنا را می‌شنیدی، «هی بد نیست»، اما در نقطه مقابل این نوع فروشندگان کسانی هم بودند که پاسخ متفاوتی را داشتند و اظهار می‌کردند که راضی‌اند و فروش خوب قابل قبولی را داشته‌اند.

ادامه مطلب...

یادش به خیر، دوران تحصیلی ابتدایی، چه شور و حالی داشتیم، یکی از دوست‌داشتنی‌ترین درس‌ها، درس انشا بود و موضوعی که هر ساله تکرار می‌شد، در آینده می‌ خواهید چه‌ کاره شوید و همه، پلیس، معلم، خلبان، دکتر و یا مهندس می‌شدند.

اگر خوب به داستان نگاه کنیم افرادی می‌خواهند کسب و کار آینده خود را تعریف کنند که هیچ‌ دانشی و یا درکی نسبت به کسب و کار ندارند.

ادامه مطلب...

باز طراحی مدل کسب و کار زمانی اتفاق می افتد که شما به عنوان یک مدیر و یک سرپرست شغلی، احساس خلا و عدم پیشرفت در کسب و کار خود داشته باشید. زمانی که احساس کنید نیاز به تغییر دارید. این نیاز از جایی سرچشمه می گیرد که شما به موفقیت در کسب و کار خود می اندیشید. این موضوع خیلی مهم است که شما به عالی شدن فکر می کنید. پس می توان به شما تبریک گفت.

ادامه مطلب...

خلاقیت و نوآوری در کسب و کار یکی از ویژگی های اصلی مدیران موفق است؛ زیرا که آن ها به خوبی می دانند که برای پیشرفت کسب و کار به خلاقیت و نوآوری نیازمند هستند و بهترین شیوه برای داشتن یک کسب و کار خلاق و نوآور این است که ما مجموعه خودمان را از افراد خلاق و نوآور تشکیل بدهیم و یا این که این فرایند خلاقیت و نوآوری را در وجود کارکنان خود بیدار کنیم.

ادامه مطلب...

امروزه  استرس به بخشی از زندگی روزمره افراد تبدیل شده است و این امری انکار ناپذیر است. پذیرفته شده ترین تعریف از استرس این است که استرس زمانی رخ می دهد که شخص معتقد است خواسته هایش افزونتر از منابع شخصی و اجتماعی در خدمت او است. به عبارت کوتاه تر ما احساس عدم کنترل داریم.

 

ادامه مطلب...

داشتن انگیزه در هنگام کار بدون تردید سهم بزرگی در بهره وری کسب و کارها دارد. با این وجود، مدیران همواره به دنبال پاسخ این سوال هستند که چگونه باید در کارکنان انگیزه ایجاد کنند. این مطلب بدون حاشیه روی، تمرکز خود را روی ایجاد انگیزه در بین کارکنان اختصاص داده است؛ مدلی که مدیران به ویژه در مشاغل کوچک و متوسط سخت به آن نیازمندند. در هر کسب و کاری، شما با سه شریک سر و کار دارید که معروف به شرکای کسب و کارند.

ادامه مطلب...

مشاور کارامد و موفق، مشاوری است که از ویژگیهای شخصیتی، علمی، اخلاقی، عاطفی، اجتماعی و توانایی های لازم برخوردار باشد.

 

ادامه مطلب...

برنامه استراتژی فرایندی است سازمانی برای تعریف راهبرد و دورنمای سازمان سازمان و نیز تصمیم گیری برای چگونگی یافتن منابع مورد نیاز برای رسیدن به مقصود استراتژی، صورت می‌گیرد. این فرایند افراد و منابع را نیز شامل می‌شود.

ادامه مطلب...

در یک طرح کسب و کار تولیدات و خدمات شرکت، بازار و مشتریان، منابع انسانی و مالی، تکنولوژی و صنعت و حجم تولیدات نهایی به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. طرح کسب‌ و کار ممکن است به‌ صورت داخلی و خارجی متمرکز شود. طرح متمرکز خارجی اهدافی را که مدنظر سهامداران مالی (سرمایه‌گذاران و مشتریان) است مدنظر قرار می‌دهد و شامل اطلاعات دقیقی در مورد تیم کاری است.

ادامه مطلب...

طرح کسب و کار سندی مکتوب می باشد که جزئیات کسب و کار پیشنهادی شما را تجزیه و تحلیل می­ کند. این سند باید ضمن تشریح موقعیت کنونی، نیازها، انتظارات و نتایج پیش ­بینی شده را شرح دهد و کلیه جوانب آن­ را ارزیابی کند.

 

ادامه مطلب...

مشاوره کسب و کار در بهبود و توسعه کسب و کارها از اهمیت بالایی برخوردار است و روز به روز بر اهمیت آن افزوده می شود. مشاور کسب و کار کسی است که همچون یک آنالیزور بخش های مختلف سازمان را واکاوی کرده و وضعیت موجود را به خوبی مشخص می نماید.

ادامه مطلب...

مشاوران کسب و کار صاحب دارای تجربه فراوانی در زمینه مدیریت کسب و کار هستند که بسیاری از مدیران تازه کار آن را ندارند در نتیجه همکاری با یک مشاور کسب و کار و متخصص در حوزه کسب و کار به موفقیت مدیران کمک شایانی خواهد کرد.

 

آیا نیاز به مشاوره در زمینه کسب و کار خود دارید؟

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید!

 

ما راه حل را می دانیم ، در غیر اینصورت آنرا می یابیم.           .We know the solution, Otherwise We will find it

ارتباط با ما

درباره ما

علیرغم وجود فرصت های گوناگون برای ادامه این مسیر در خارج ازکشور، دغدغه اداره کسب و کارها به شیوه کاملا سنتی در کشور عزیزمان من را بر آن داشت که قدم به عرصه مشاوره کسب و کار گذاشته تا بتوانم به نوبه خود گام هایی را هر چند کوچک در نزدیک تر کردن شیوه مدیریت کسب و کارهای کشورمان به سمت استانداردهای روز دنیا بردارم.